Späť na zoznam oblastí

Alta Badia


Alta Badia je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v talianskych Alpách. Nachádza sa v srdci Dolomitov a skladá sa z piatich oblastí. Najznámejšia je Corvara, ktorá je považovaná za centrum celej oblasti. V zimnom období je k dispozícii 130 km zjazdových tratí všetkých obtiažností, ktoré uspokoja každého milovníka lyžovania či snowboardingu. Avšak to nie je zďaleka všetko, čo Alta Badia ponúka.

Vďaka svojej polohe je Alta Badia súčasťou známej Sella Ronda, ktorá zabezpečuje výbornú dostupnosť susedných oblastí Val di Fassa, Arabba / Marmolada a Val Gardena. Celkovo je možné využiť v rámci Dolomiti Superski viac ako 1 000 km zjazdových tratí.

V letných mesiacoch striedajú lyžiarov milovníci vysokohorskej cyklistiky a turistiky. Alta Badia je vďaka svojej polohe ideálnym východiskovým bodom, pretože ponúka stovky km značených trás. Dôkazom môže byť závod Maratona dles Dolomites, ktorý sa v posledných rokoch stal jedným z najdôležitejších amatérskych cyklistických závodov v Európe. Samozrejmosťou sú dobré podmienky aj pre ďalšie športy ako je tenis, paragliding, rybolov, jazda na koni a mnoho ďalších. V okolí oblasti Alta Badia sa nacházdajú aj 2 prírodné parky, ktoré stoja za návštevu. 


Zaujímavosti:

  • Súčasť známej Sella Ronda a Dolomiti Superki
  • 130 km zjazdových tratí
  • Dejisko tradičného cyklistického závodu Maratón dles Dolomity
  • Stovky km cyklistických trás

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí