Služby


Alpine Home sa špecializuje výhradne na alpské krajiny a ponúka komplexné služby v priebehu celého procesu obstarania či predaja nehnuteľnosti v Alpách. Zameriavame sa na nehnuteľnosti vo vyhľadávaných alpských oblastiach Francúzska, Talianska a Rakúska, ktoré ponúkajú vysoký investičný potenciál.
Naše služby vždy vychádzajú z konkrétnych potrieb a požiadaviek klientov s cieľom poskytnúť profesionálne služby a individuálne klientsku starostlivosť. Pomôžeme vám pri rozhodovaní o investícii v zahraničí a výberu ideálnej lokality. Spoločne s našimi obchodnými partnermi v jednotlivých oblastiach dohliadame na bezproblémovú realizáciu obchodného prípadu a zaistíme následný klientsky servis.Nákup nehnuteľnosti v zahraničí je možné rozdeliť do nasledujúcich fáz:

1) Rozhodnutie o kúpe nehnuteľnosti v zahraničí

Je dôležité nastaviť požadované parametre zahraničnej nehnuteľnosti podľa vašich potrieb a očakávaní. Niekto má úplne jasnú predstavu a preferuje konkrétny druh nehnuteľnosti či oblasť. Na druhej strane sú ľudia, ktorí nemajú vyhranený názor na lokalitu, štát alebo typ nehnuteľnosti.

V tomto prípade je nutné vykonať podrobnú analýzu vašich potrieb tak, aby sme si spoločne s vami ujasnili zámer obstarania nehnuteľnosti a čo od toho očakávate.

Zároveň Vás oboznámime s jednotlivými možnosťami, výhodami a nevýhodami daných lokalít, typov nehnuteľností a ďalšími parametrami, ktoré hrajú úlohu pri konkretizácii. Starostlivá konzultácia Vášho obchodného zámeru zabezpečí, že dostanete len relevantné ponuky a nebudete strácať čas s nevhodnými nehnuteľnosťami.


2)Výber vytipovaných nehnuteľností

Na základe špecifikovaného zadania Vám spoločne s našimi obchodnými partnermi predložíme ponuku vybraných nehnuteľností. Elektronickou formou obdržíte ponuku niekoľkých nehnuteľností s podrobným popisom a fotodokumentáciou.

Tu si overíme, či pôvodné zadanie naozaj spĺňa Vaše predstavy a očakávania.

V prípade potreby vaše zadania upravíme, aby plne vyhovovalo vašim požiadavkám. Zároveň zodpovieme všetky otázky, ktoré budete mať v spojitosti s ponúkanými nehnuteľnosťami. Náš cieľ je Vám čo najviac uľahčiť výber nehnuteľností, ktoré si budete priať osobne prezrieť.3) Prehliadka nehnuteľností

Sme pripravení naplánovať prehliadky jednotlivých nehnuteľností podľa Vašich časových možností. Samozrejmosťou je pomoc so zabezpečením ubytovania, dopravy, v prípade potreby rezervácií automobilu a Vašich ďalších prianí s cieľom čo najviac spríjemniť a uľahčiť prehliadku Vami vybraných nehnuteľností.

Samotná prehliadka nehnuteľností prebieha väčšinou 2-4 dni.

Navštívite nehnuteľnosti, ktoré ste si vybrali z našej ponuky, a tiež aktuálne novinky, ktoré sú v danej oblasti k dispozícii. Po celú dobu bude na mieste slovensky hovoriaci zástupca Alpine Home, ktorý sa postará o tlmočenie a bezproblémový priebeh prehliadok.4) Výber nehnuteľnosti a prevod vlastníctva

Akonáhle sa rozhodnete, že daná zahraničná nehnuteľnosť je tá pravá, nastáva nevyhnutná administratíva, s ktorou Vám radi pomôžeme.

Naše skúsenosti a spolupráca s našimi obchodnými partnermi zaistí rýchlu a bezpečnú realizáciu kúpy nehnuteľnosti v zahraničí.

V závislosti od krajiny, kde sa nehnuteľnosť nachádza, Vám ponúkame komplexné služby od odporúčania právnika či notára, cez komunikáciu s miestnymi úradmi, daňovú registráciu, prevod v katastri nehnuteľností či v preklade zmlúv až po otvorenie bankového účtu.
Súčasťou služieb Alpine Home je tiež finančné poradenstvo, kedy Vám ponúkame pomoc so zabezpečením financovania Vašej investície v zahraničí alebo s daňovou optimalizáciou.5) Prevzatie nehnuteľnosti a následný klientský servis

Po prevode vlastníctva, uhradenie daňových povinností a ďalších nevyhnutných náležitostí je možné zaistiť pomoc pri fyzickom prevzatí nehnuteľnosti a prevodu účtov za energie na vaše meno.

V prípade, že budete chcieť vašu novú nehnuteľnosť prenajímať, sprostredkujeme vám spoločne s našimi obchodnými partnermi špecializovanú firmu, ktorá sa prenájmom nehnuteľností v danej oblasti dlhodobo zaoberá.

To je záruka kvalitných služieb a profesionálneho prístupu. V prípade potreby môžete využiť našich partnerov zo Slovenskej republiky a zahraničia pri sťahovaní alebo stavebných či dizajnových úpravách interiéru nehnuteľnosti.

Nájdite si svoju nehnuteľnosť