Späť na zoznam oblastí

Arabba


Arabba sa nachádza pod najvyšším bodom Dolomitov - Punta di Penia, ktorá sa týči do výšky 3 344 m.n.m. Tento vrchol je súčasťou Marmolady, ktorý je nazývaná aj ako kráľovná Dolomitov. Čo sa týka športového hľadiska, jedná sa o špičku medzi alpskými strediskami.

Kombinácia ľadovca Marmolada, množstvo voľných terénov a priameho napojenia cez Sella Rondu na ďalšie známe strediská Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa je jednoducho ťažko prekonateľná. Teoreticky tak možno v celej oblasti využiť viac ako 1 000 km zjazdových tratí.

Aj v letnom období sa jedná o vyhľadávanú destináciu, ktorá uspokojí väčšinu športovo založených turistov. Či už sa jedná o vyznávačov vysokohorskej cykloturistiky, pešej turistiky, ktorým sú k dispozícii stovky km značených trás, alebo extrémnejších športov ako je paragliding či horolezectvo.

Veľkou výhodou je dedinská atmosféra Arabba, ktorá má ďaleko od masových komplexov iných stredísk. Keď k tomu pridáme kvalitu služieb, taliansku kuchyňu a pohostinnosť miestnych obyvateľov, je jasné, že Arabba je jednou z najlákavejších európskych destinácií.


Zaujímavosti:

  • ľadovec Marmolada
  • priame napojenie na známu Sella Rondu
  • 65 km zjazdových tratí, v rámci Dolomiti Superski viac ako 1 000 km
  • 25 km trás pre klasické lyžovanie

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí