Späť na zoznam oblastí

Bormio/Livigno


Oblasť Alta Valtellina leží v najsevernejšej časti Lombardie, ktorá hraničí so Švajčiarskom. Doslova za kopcom sa nachádza svetoznáme stredisko St. Moritz.

Alta Valtellina je tvorená niekoľkými lyžiarskymi strediskami. Medzi najznámejšie patrí Bormio, Livigno, Santa Caterina a Čechy aj napriek svojej vysokej kvality zatiaľ neobjavené San Colombano.

V zime sa jedná o jednu z najlepších destinácií, ktorú v Taliansku môžete navštíviť. Kombinácii nadpriemerného množstva snehu, dobrého počasia a kvalitných služieb odolá ľan málokto. Výborné podmienky tu nájdu tiež milovníci jazdy vo voľnom teréne, pre ktorých je tu pripravená nová freeride zóna.
V lete tvoria najpočetnejšiu skupinu návštevníkov cyklisti, pre ktorých je hlavne Livigno tím pravým miestom. Cyklistiku doplní tenis, pešia turistika, golf, jazda na koni, a mnoho ďalších športových aktivít. V Bormiu je v letnom období povinnosťou navštíviť najväčšý Národný park v Taliansku - Stelvio.
Z pohladu regenerácie zaujme široká ponuka wellness centier. Ako napríklad Aqua Granda v Livignu či termálne kúpele Bormio Terme.


Zaujímavosti:

  • časté dejisko pretekov svetového pohára
  • Livigno - World Snow Awards 2012 - najlepšie európske lyžiarske stredisko
  • bezcolná zóna v Livignu je priamo ideálny pre nákupy
  • 160 km zjazdových tratí
  • 135 km trás pre klasické lyžovanie
  • množstvo kvalitných cyklistických trás všetkých náročností

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí