Späť na zoznam oblastí

Gasteinertal


Lyžiarske stredisko Gasteinertal leží 100 km južne od Salzburgu na okraji oblasti Ski Amadé. Najznámejšími letoviskami sú Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein. Aj vďaka Národnému parku Vysoké Taury sa jedná o jedno z najobľúbenejších stredísk pre milovníkov prírody a športu. Na začiatku údolia sa nachádza lyžiarsky areál Dorfgastein. Ďalej nadväzuje prepojený Bad Gastein / Bad Hofgastein. Na konci údolia leží Graukogel a Sportgastein, ktorý je najvyššie položený areál v tejto oblasti. Inšpiráciu tu nájdu jednotlivci aj rodiny s deťmi.

Špecialitou oblasti Gasteinertal je množstvo termálnych prameňov, ktoré sa využívajú už od doby rakúsko-uhorskej monarchie. Medzi najobľúbenejšie patria alpské termálne kúpele Alpen Therme v Bad Hofgastein s veľkosťou 32 000 m², ktoré ponúkajú nespočetnú možnosť na relaxáciu všetkým vekovým kategóriám.

Milovníkov zimných športov plne uspokojí tunajšie ponuka zjazdových i bežeckých tratí. Ďalej je k dispozícii viac ako 1 000 km tratí pre pešiu a cykloturistiku. Voľný čas možno stráviť aj ďalšími spôsobmi - jazdou na koni, rybárčením, golfom, paraglidingom a ďalšími športovými i nešportovými aktivitami.
  


Zaujímavosti:

  • Termálne kúpele Alpen Therme
  • 190 km zjazdových tratí
  • Viac ako 1 000 km trás pre pešiu- a cykloturistiku

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí