Späť na zoznam správ

Najpopulárnejšie alpské lyžiarske oblasti


Francúzske stredisko La Plagne bolo menované najpopulárnejším zimným strediskom sveta. La Plagne je súčasťou lyžiarskej oblasti Paradiski, ktorá ponúka 425 km zjazdových tratí, a v posledných rokoch prilákala ročne v priemere viac ako 2.5 miliónov turistov.
S návštevou 2,4 miliónov turistov nasleduje najnavštevovanejšie rakúske stredisko Saalbach - Hinterglemm. Tretím najnavštevovanejším miestom je najväčší na lyžiach prepojená oblasť v Rakúsku - SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, ktoré sa nachádza v Kitzbühelských Alpách. Ďalšie poradie je uvedené v tabuľke nižšie.

Analýza návštevnosti alpských krajín jasne dokazuje obľúbenosť jednotlivých krajín. Počet návštevníkov v porovnaní s minulými rokmi rastie a všetko nasvedčuje tomu, že tento trend sa v najbližších rokoch nezmení. Dominanciu Álp v porovnaní s ostatnými lyžiarskymi oblasťami po celom svete jasne dokladá fakt, že takmer každý druhý lyžiar na svete si pre svoj pobyt na horách vyberie práve Alpy.

Vysoká obľuba alpských krajín je kľúčovým faktorom pre posúdenie investičného zámeru nadobudnutia nehnuteľnosti. Následný prenájom nehnuteľnosti je totiž priamo závislý na turistickom ruchu a množstvo turistov, ktorí zavítajú do danej oblasti. A tu si uvedomíme veľkú výhodu alpských nehnuteľností - možnosť celoročného prenájmu nehnuteľnosti. Nedochádza tu k oslabeniu sezóny ako je tomu napríklad u nehnuteľností pri mori.Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam správ