Späť na zoznam oblastí

Ötztal/Pitztal


Ötztal sa rozkladá juhozápadne od Innsbrucku medzi Ötztalských a Stubaiských Álp. Jedná sa o jeden z najvyššie položených lyžiarskych regiónov celého Rakúska, čo zaručuje výborné snehové podmienky po celú zimnú sezónu. Riečka Ötztaler Ache preteká údolím Ötztal, ktoré lemuje bezmála šesťdesiat trojtisícových vrcholkov hôr.

Oblasť Ötztal je spájaná so slávnym nálezom ľadového muža Ötziho. Oblasť tvoria tri hlavné lyžiarske areály. Na začiatku údolia leží Oetz, nasleduje Sölden, ktorý je srdcom celého údolia, a na konci sa nachádza relatívne neznáme stredisko Obergurgl-Hochgurgl. Ötztal ponúka ideálne podmienky na lyžovanie a snowboarding vo všetkých ich podobách.

Samozrejmosťou sú ďalšie možnosti pre zimné aj letné športy ako korčuľovanie, curling, zimná turistika alebo jazda v saniach ťahaných koňmi. Jedná sa o obľúbenú oblasť turistov, bežcov a milovníkov nordic walkingu. Oblasť Ötztalu ponúka vyše 1 300 km značených trás. K dispozícii sú aj golfové ihriská alebo extrémnejšie športy ako rafting, kanoistika, paragliding a iné. Ideálne miesto pre relaxáciu sú rozsiahle termálne kúpele Aqua Dome v meste Längenfeld.

60 km západne od Innsbrucku leží lyžiarska oblasť Pitztal. Údolie Pitztal je 45 km dlhé a jeho dominantou je najvyššia hora Tirolska Wildspitze.

Pitztal sa pýši 46 ľadovcami celkovej ploche 25 km². Údolie je zakončené hrebeňom Ötztalských Álp, kde sa nachádza ľadovec Pitztal. Priamo pod ním sa rozprestiera lyžiarske stredisko Pitztaler Gletscher, kde je možné lyžovať až z výšky 3440 m.n.m.

Ľadovce dopĺňajú ďalšie tri lyžiarske oblasti: Hochzeiger, Imst a Rifflsee. Okrem lyžovania a snowboardingu sú k dispozícii aj iné zimné aktivity ako zimná horská turistika, výlety na snežniciach v nedotknutej zimnej krajine, korčuľovanie alebo sánkovanie. Výborné podmienky sú aj pre bežkárov. V lete je Pitztal obľúbenou destináciou pre milovníkov jazdy na bicykli, tenisu, jazdy na koni, kanoistiky či raftingu na rieke Inn.


Zaujímavosti:

  • Pitztal je najvyššie sa nachádzajúci tirolský ľadovec
  • K dispozícii sú známe termálne kúpele Aqua Dome
  • Celá oblasť ponúka takmer 300 km zjazdových tratí
  • Celá oblasť ponúka vyše 1 500 km trás pre pešiu turistiku a 800 km cyklistických trás

   

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí