Späť na zoznam správ

Predaj nehnuteľností v Alpách v roku 2018


V medziročnom porovnaní dosahujú aktuálne predaja v top strediskách medzi alpskými krajinami markantné nárasty, ktoré v niektorých oblastiach dosahujú až 40%. Tým sa naplnili optimistické predikcie na rok 2017 a 2018. Vďaka prehrievajúcej sa celosvetovej ekonomike sa do roku 2020 očakáva stabilizácia počtu predajov a zníženie rastu z posledných rokov.

Nárast predajov alpských nehnuteľností sa prejavil rastom cien. Mení sa tak trend z rokov 2010-14, kedy vďaka vplyvu celosvetovej finančnej krízy sa nedochádzalo k výraznejším zmenám cien.

Hlavným cieľom investorov zo Slovenskej republiky je opäť Rakúsko. Kombinácia výbornej dopravnej dostupnosti, celoročného využitia a zaujímavých výnosov z prenájmu nehnuteľnosti (4-7%) je veľmi lákavá. Až na Kitzbühel, kde sa ceny pohybujú v rozmedzí 10-17 000 EUR / m2, ceny rakúskych nehnuteľností sú v porovnaní s okolitými štátmi na nižšej úrovni. Pre tých, ktorí hľadajú dobrý pomer cena / kvalita, sa javí ako dobrá voľba Štajersko a oblasť na čele so známym strediskom Schladming. Výhodou je bezpochyby silná letná sezóna, ktorá ťahá rentabilitu investícií v tejto oblasti.

Z investorského pohľadu určite stojí za zmienku tiež stredisko Ischgl, ktoré sa často nazýva alpská Ibiza. Vysoká návštevnosť a imidž tejto oblasti sú dôležitými faktormi pre budúci rast cien a vyššie zhodnotenie nehnuteľnosti.

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam správ