Späť na zoznam oblastí

Saalbach - Hinterglemm


Medzi Vysokými Taurami a pohorím Loferer Steinberg sa v úzkom údolí Glemm ukrýva lyžiarska oblasť Skicircus Saalbach, ktorá prepája desať alpských vrcholov.

Skicircus sa vďaka novému prepojenie so strediskom Fieberbrunn stal najväčšou lyžiarskou oblasťou v Rakúsku. Stredisko vhodné pre rodiny aj náročných športovcov teraz ponúka 270 km zjazdových tratí.

Centrom oblasti je údolie riečky Saalbach, na ktorej leží obec Saalbach a vyššie položený Hinterglemm. V lete sa údolie otvára turistom, ktorí sem vyrážajú na horskom bicykli alebo pešo. Stredisko Saalbach Hinterglemm ponúka množstvo možností športového využitia. Peší turisti môžu vyberať zo 400 km turistických trás. Cyklisti ocenia 250 km náročných cyklistických trás s mnohými prekážkami. Ani milovníci iných adrenalínových či odpočinkových športov tu nezostanú bez možností.
Saalbach-Hinterglemm ponúka tiež možnosť paraglidingu, tenisu, raftingu, kanoistiky, jazdy na koni alebo golfu. Každoročne sa tu koná stretnutie milovníkov motocyklov Harley - Davidson.


Zaujímavosti:

  • 10 prepojených vrcholov, ktoré tvoria okruh bez nutnosti opakovaných jázd
  • 270 km zjazdových tratí
  • 250 km cyklistických trás
  • 400 km turistických trás

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí