Späť na zoznam oblastí

Seefeld


Známe lyžiarske stredisko Seefeld leží medzi chránenými krajinnými oblasťami Karwendel, Wetterstein a Wildmoos. V rokoch 1964 a 1976 sa tu konali Zimné olympijské hry. Na ich počesť vznikol v roku 2003 Olympiaregion.

Seefeld bola ocenená ako najlepšia destinácia klasického lyžovania v Alpách a už roky presviedča svojou špičkovou ponukou tratí, ktorých je tu cca 270 km. Samozrejmosťou sú výborné podmienky na lyžovanie a snowboarding.

Lyžiarska oblasť je tvorená piatimi obcami Seefeld Leutasch, Mösern / Buchen, Reith a Scharnitz. K dispozícii sú cez 140 km upravených zimných turistických ciest, moderné korčuliarskee a curlingové centrum. Oblasť je tiež rajom pre milovníkov nordického športu.

Každý si určite vyberie zo 450 km značených peších trás alebo viac ako 500 km cyklistických trás s najrôznejšou náročnosťou. Ďalej je možné využiť majstrovské golfové ihrisko s 18 jamkami, ktoré sa nachádza priamo v chránenej oblasti Wildmoos. V Seefelde je menšie ihrisko s 9 jamkami. To dopĺňajú desiatky ďalších športových i nešportových aktivít.


Zaujímavosti:

  • Miesto konania Zimných olympijských hier
  • 40 km zjazdových tratí
  • 570 km cyklistických trás
  • 270 km trás pre klasické lyžovanie
  • 450 km trás pre pešiu turistiku

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí