Späť na zoznam oblastí

St. Anton


St. Anton je súčasťou regiónu Arlberg, ktorý leží na hraniciach s Vorarlberg. Na prvý pohľad zaujme krásnym horským prostredím medzi Lechtalskými Alpami a pohorím Verwallgruppe. Aj preto je Arlberg považovaný za jednu z najkrajších lyžiarskych oblastí v celých Alpách. Oblasť je rozdelená na dve časti. Na južnej strane je St. Anton, ku ktorému patria dedinky Stuben, St. Jakob, a St. Christoph. Severná časť tvorí Vorarlberger s obcami Zürs, Lech a Oberlech.

Veľkou výhodou je fakt, že Arlberg patrí k regiónom s najväčšou istotou snehu. Je tu možnosť dobrého jarného lyžovania až do začiatku mája a istota slnečného počasia.

V ponuke je široká paleta všetkých typov zjazdoviek. Oblasť je vyhľadávaná milovníkom freeridingu (napr. známa trasa z Rütikopfu). To ďalej dopĺňajú výborné podmienky pre bežkárov, skialpinistov, korčuľovanie a sánkovanie.
V lete je k dispozícii 270 km peších turistických trás, viac ako 1 000 km oficiálnych cyklotrás, rafting, kanoistika, lanové centrum s ôsmimi hlavnými stanicami, škola paraglidingu a mnoho ďalších možností športového a kultúrneho využitia.


Zaujímavosti:

  • Obľúbená oblasť milovníkov freeridingu
  • 1 000 km cyklistických trás
  • 340 km zjazdových tratí
  • 270 km trás pre pešiu turistiku

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí