Späť na zoznam oblastí

Tignes


Tignes je súčasťou oblasti Espace Killy, ktorú mnohí považujú za jednu z najkrajších lyžiarskych oblastí sveta. Leží na severovýchode Francúzska v Tarantaiském údolí v Rhonských Alpách. Rezort Tignes tvorí niekoľko horských dedín v nadmorskej výške okolo 2000 m.n.m., čo v kombinácii s možnosťou lyžovania na ľadovci Grande Motte zaručuje výborné podmienky pre zimné športové vyžitie.

Spojením s Val d'Isère vznikol rozsiahly lyžiarsky región Espace Killy. V zime je k dispozícii viac ako 300 km zjazdoviek, kde si každý naplno užije ich rôznorodosť pri lyžovaní alebo snowboardingu. Pre vyznávačov voľného terénu sú tu ideálne podmienky pre freeride.

Tignes má dokopy s Val d'Isère asi 50 km bežeckých tratí, ktoré sú spoplatnené. Raritou je vysokohorská stopa na ľadovci vo výške 2 900 m.n.m. Samozrejmosťou sú aj ďalšie aktivity ako potápanie pod zamrznutou vodnou hladinou, korčuľovanie, jazda psím záprahom a mnoho ďalších.

Po športovom vyžití príde vhod široká ponuka služieb, ktorá zahŕňa množstvo výborných reštaurácií, barov, klubov, kino, multimediálne centrum, bowling a ďalšie služby. K dispozícii je tiež aquapark Lagon, ktorý je priamo ideálny na relaxáciu po športových aktivitách.


Zaujímavosti:

  • ľadovec Le Grande Motte
  • pravidelné dejisko adrenalínových X-games Europe
  • 150 km zjazdoviek
  • 45 km trás pre klasické lyžovanie

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí