Späť na zoznam oblastí

Tonale/Ponte di Legno


Oblasť sa nachádza na hranici regiónov Lombardia a Trentino. Ako už názov napovedá, jedná sa o oblasť okolo Passo del Tonale, ktoré leží v horskom sedle na hranici spomínaných regiónov. Lyžiarsky areál Passo Tonale / Ponte di Legno sa rozkladá na severozápadnom okraji Val di Sole a vďaka ľadovcu Presena ponúka výborné lyžiarske podmienky. Pobyt si tu užije naozaj každý.

Preferujete skôr romantické centrum mestečka Ponte di Legna, ktoré sa nachádza v údolí, alebo protikladné a športovo založené vysokohorské Tonale? Táto oblasť spĺňa obe možnosti a ponúka tak ideálne mix alpskej malebnosti a športových zážitkov v zime aj v lete.

V lete vyhľadávajú oblasť Tonale / Ponte di Legno najmä milovníci vysokohorskej turistiky a cykloturistiky. Výborné podmienky zaručuje Národný park Adamello, kde sú pripravené stovky km značených trás všetkých obtiažností. Samozrejmosťou sú výborné podmienky aj pre ďalšie športy ako je tenis, horolezectvo, paragliding, rybolov a golf, ktorý je možné si užiť na jednom z najkrajších alpských golfových ihrísk, vo Valbione, v nadmorskej výške 1 530 m.n.m


Zaujímavosti:

  • Národný park Adamello - Brenta
  • ľadovec Presena
  • 100 km zjazdových tratí, v rámci celej oblasti Skirama Dolomiti takmer 400 km
  • golfové ihrisko vo Valbione
  • 500 km cyklistických trás v Adamello Bike Arene

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí