Späť na zoznam oblastí

Val d'Isère


Oblasť Val d'Isère - Tignes je považovaná za jednu z top horských oblastí na svete. Nachádza sa v tesnej blízkosti hranice s Talianskom a taliansky vplyv je tu vidieť na každom kroku. Rozdiel jasne vyplynie pri porovnaní s neďalekým Tignes, ktoré je typickým reprezentantom francúzskej panelákovej architektúry, kde sa kladie hlavný dôraz na funkčnosť a účelnosť.

Horská atmosféra, útulnosť, luxus a dizajn ... to sú slová, ktoré vám napadnú pri pohľade na Val d'Isère. Aj preto sa tu tradične konajú najväčšie športové podujatia vrátane Zimných olympijských hier či majstrovstvá sveta v lyžovaní. To všetko z Val d'Isère robí jedno z najobľúbenejších stredísk vo Francúzsku.

V zime sú k dispozícii zjazdovky všetkých náročností a vrátane početného množstva freeride terénov. V letnej sezóne je pripravená bohatá ponuka športových aktivít ako je tenis, basketbal, futbal, minigolf a ďalšie obľúbené športy. Využiť možno niekoľko bazénov a wellness zariadení. Milovníci golfu iste ocenia 18 jamkové ihrisko v krásnom horskom prostredí. Unikátna je "Zone 4x4", ktorá sa rozkladá na ploche 200 ha, kde je možné vyskúšať jazdu v off-road vozidle.


Zaujímavosti:

  • prvý francúzsky národný park Vanoise
  • panoráma masívu Mont Blanc
  • 150 km zjazdoviek
  • 44 km trás pre klasické lyžovanie

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí