Späť na zoznam oblastí

Val di Fassa


Oblasť Val di Fassa ponúka jedinečnú kombináciu prírodných krás a kultúrnych aspektov. Vďaka svojej polohe v srdci Dolomitov je označovaná ako jedna z najvyhľadávanejších oblastí v talianskych Alpách. Val di Fassa tvorí údolie Gardena, Badia, Fassa a Livinallongo. Za centrum oblasti možno označiť mesto Canazei, ktorý ponúka všetky služby, ktoré môžu pobyt návštevníkom maximálne spríjemniť.

Oblasť je súčasťou Dolomiti Superski a má priame napojenie na známu Sella Rondu. To možno považovať za veľkú výhodu tejto oblasti a zaručuje stabilné návštevnosť po celú sezónu.

Svoje si tu nájdu tiež bežkári. V oblasti je k dispozícii 90 km trás pre klasické lyžovanie. Nesmieme zabudnúť na freeriderov, ktorí určite ocenia výborné podmienky pre jazdu vo voľnom teréne na čele so zjazdom z Sass Pordoi.
V letnom období situácia nie je nijako výrazne odlišná. Vyznávačov zimných športov vystriedajú milovníci vysokohorskej cyklistiky a turistiky. Tým slúžia stovky km značených trás. Všetkým však iste dobre poslúži wellness v Pozza di Fassa alebo v Canazei.
Zaujímavé je udržiavanie tunajších tradícií. Pôvodný obyvatelia sa označujú za tzv. Ladinskou komunitu, ktorá má svoj vlastný dolomitský jazyk a kultúru. Aj to tvorí z Val di Fassa jednu z najzaujímavejších alpských oblastí.


Zaujímavosti:

  • jav "Enrosadira" - Dolomity sa pri západe slnka javí ako ružové
  • až 400 km zjazdových tratí v rámci známej Sella Ronda
  • priama nadväznosť na obľúbenú Dolomiti Superski
  • množstvo kultúrnych podujatí - preteky, hudobné festivaly, festival tradičného jedla

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí