Späť na zoznam oblastí

Val di Fiemme/Obereggen


Oblasť Val di Fiemme sa často nazýva ako Brána Dolomitov. Vďaka množstvu slnečných dní a malebnej prírode sa jedná o jednu z najnavštevovanejších oblastí severného Talianska. Centrom oblasti, ktorá spája 11 obcí, je mesto Predazzo, kde je možné navštíviť svetovo známi Geologicko-etnografický múzeum. Zo športového hľadiska je určite zaujímavé, že táto oblasť ponúka nadpriemerné množstvo obtiažnejších lyžiarskych terénov, čo ocenia najmä pokročilejší lyžiari.

Celkovo táto oblasť ponúka 120 km zjazdových tratí. Pre milovníkov klasického lyžovania je k dispozícii preslávená Marcialonga, trasa 70 km dlhého závodu, ktorý je považovaný za jeden z vrcholov diaľkového klasického lyžovania. Komu by to nestačilo, môže skúsiť niektorú z tratí, na ktorých sa konalo MS v klasickom lyžovaní v roku 2013.

V letných mesiacoch sú k dispozícii stovky km cyklotrás a značených trás pre pešiu turistiku. To dopĺňa množstvo najrôznejších športov ako tenis, futbal, jazda na koni, paragliding, horolezectvo, rybolov a mnoho ďalších. Keď k tomu pridáme kvalitné služby, dobrú kuchyňu, priateľskych miestnych obyvateľov a okolité prírodné parky ako je Paneveggio - Pale di San Martino, ide o ideálnu kombináciu, ktorá láka k návšteve státisíce ľudí ročne.


Zaujímavosti:

  • Dejisko známeho závodu Marcialonga
  • Jedno z najmodernejšie vybavených oblastí
  • 120 km zjazdových tratí
  • Široká možnosť kúpania v letnom období

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí