Späť na zoznam oblastí

Val Gardena


Oblasť Val Gardena sa nachádza asi 40 km od Bolzana a je tak pre slovenských občanov jedným z najlepšie dostupných talianskych stredísk. Val Gardena je obľúbeným miestom stretávania elitných športovcov a cieľom mnohých turistov, ktoré predovšetkým v zimných mesiacoch láka lyžiarske stredisko, ktoré opakovane vyhralo rad ankiet o najlepšie lyžiarske stredisko na svete. Už to samo o sebe jasne naznačuje najvyššie ambície tejto oblasti, ktoré podporuje moderné vybavenie, kvalitné služby a prírodné krásy v čele s impozantnými alpskými vrcholmi, ktoré tvoria nezameniteľnú panorámu.

Samotná oblasť ponúka 175 km zjazdoviek, ale vzhľadom k priamemu napojeniu na známu Sella Rondu, Alpe di Siusi a Dolomiti Superski je možné pridať ďalších viac ako 1 000 km tratí. To dopĺňajú výborné podmienky pre vyznávačov jazdy vo voľnom teréne a skialpinistov.

V lete je Val Gardena jasnou voľbou pre golfistov. Golf tu má dlhoročnú tradíciu a tunajšie ihrisko ponúka vďaka okolitému prostrediu jedinečnú alpskú atmosféru. Pre cyklistov a turistov sú pripravené stovky km značených trás. Obľúbený je tiež tenis, paragliding, horolezectvo či rybolov. Ak hľadáte luxus a top kvalitu, je Val Gardena ideálnou destináciou.


Zaujímavosti:

  • Opakovaný víťaz radu ankiet o najlepšie lyžiarske stredisko na svete
  • Priame napojenie na známu Sella Rondu
  • Výborné podmienky pre golf
  • 175 km Zjazdových tratí
  • 135 km trás pre klasické lyžovanie

Nájdite si svoju nehnuteľnosť

Späť na zoznam oblastí